Které květiny jsou nejlepší

Obsah článku:
  1. Růže
  2. Gerbery
  3. Luční kvítí
Co ke svatbě neodmyslitelně patří? Samozřejmě květiny. Nejenom, že nevěsta by měla mít svou vlastní kytici. Je třeba nezapomínat také na to, že květiny by měly být i součástí výzdoby. A jaké jsou ty nejlepší? Zjistěte to.

Růže

Osvědčená volba. Jenom těžko byste hledali květinu, která je natolik spojena s romantikou, jako právě růže. Samozřejmě nejlépe ty rudé. Jsou skvělou volbou také v případě, kdy svatbu ladíte do červené barvy. Kromě toho, že se hodí jako kytice pro nevěstu i do vázy je možné také otrhat okvětní lístky a ty využít jako ozdobu stolu. A komu se zdají klasické červené růže už příliš kýčovité, může si být jistý, že bylo vyšlechtěno několik různobarevných variant, kde dokonce nechybí ani ty bílé. V kombinaci s bílými šaty nevěsty dokonalé řešení.

Gerbery

Proč právě tyto květiny? Vliv na to má jejich kulatý tvar, který dopomáhá k jejich dokonalosti a kráse. Navíc je možné pořídit je v mnoha barevných variantách. A to se opět hodí ve chvíli, kdy chcete svatbu sladit k dokonalosti a plně využívat i onu druhou barvu, která doplní klasickou bílou. Gerbery větší se skvěle hodí do svatební kytice, a ty menší provedení jsou skvělou volbou na stoly do vázy. Jenom tak, volně. I tak budou díky svému vzhledu dokonale vypadat.

Luční kvítí

Ať chcete spíše minimalistickou svatbu, nebo se ráda inspirujete přírodou, můžete si být jista, že i luční kvítí patří mezi nejlepší květiny, které lze na svatbu mít. Zde však pozor na výběr toho pravého. Ne všechny květiny utržené na louce vydrží jako ty, které koupíte v květinářství. Proto doporučujeme oslovit floristku, která má s takovými kyticemi zkušenosti. A to jak s ohledem na volbu druhů, tak následnou dokonalou vazbu. Navíc má tato cesta i svou taktickou stránku – květiny natrhané na louce vás nic nestojí a zaplatíte jenom za práci objednané floristky.

Publikováno: 29. 12. 2017