Sladkosti na svatbě

Svatba je nejenom oslavou lásky novomanželů, ale je také příležitostí, jak se napít a pobavit. Spojena je ale i s dobrým jídlem a pitím. A toho se týká i téma sladkosti na svatbě. Nemůžete se rozhodnout? Podívejte se, co je ideální.

Dort nejlépe k obědu

Svatební dort je na každé současné svatbě nezbytností. Kdy přichází jeho čas? Je ideální volbou k obědu – tedy jako poslední chod ve formě dezertu. Tím se odbude i klasické krájení dortu a lidé pozvaní na svatbu budou moci ochutnat. Kdo bude mít zájem dort přivézt i na následnou hostinu, měl by počítat jak s tím, že by měl být dostatečně velký, tak s tím, aby byl k dispozici personál, který ho bude krájet a servírovat.

Spíše menší zákusky

Na svatební hostině je pití a jídla více než dost. Proto by sladkosti na svatbě měly být podávány spíše rautovou formou, a ve formě menších porcí. Obdobně, jako osvědčený finger food. Hodí se tak různé malé dezerty, stejně jako mini provedení klasických zákusků, typu větrník, indián, nebo třeba laskonka. Každý host s chutí na sladké si ochutná, a zároveň mu v žaludku zbude místo na ochutnání dalších věcí.

Pozor na skladování

Většina svateb se koná v létě a také venku. A tomu byste měli přizpůsobit skladování sladkostí. Hlavně těch, ve kterých jsou krémy. Měly by být v lednici a doplňovány postupně. Po několika hodinách v teple se stanou nejenom nepoživatelné, ale ten co je nakonec sní, riskuje velké zdravotní komplikace – dokonce i salmonelu.

Raději méně

Se sladkostmi to nepřehánějte. Nikdo není zvyklí jíst je celý večer. Mnoho lidí je tak zvolí spíše jenom jako doplněk, kterým zažene chuť na sladký pokrm. Dá se říci, že při propočtech může plně stačit, když budete počítat s tím, že na každého hosta budou určené 3 – 4kusy sladkého. Uvidíte, že vám ještě zbude – což můžete nakonec využít, pokud budete dávat klasické výslužky.

Publikováno: 19. 01. 2018