Výzdoba na svatební hostině

Svatební hostina je nedílnou součástí svatby. Jedná se o tu část svatebního dne, která je spojena hlavně s veselím a také s oslavou lásky novomanželů. K hostině pochopitelně patří nejenom jídlo a pití, ale také výzdoba. Jak by měla vypadat ta ideální? Podívejte se.

Svatební barva je základ

Nejprve se podívejme na hlavní směr. Ten je spojený s volbou správných barev. Základem je barva bílá, která by měla být doplněna druhou svatební barvou. Takovou, kterou si zvolili novomanželé. Je to třeba zelená, červená, modrá nebo oranžová. Právě tím vznikne dvojice barev, která by měla jako výzdoba na svatební hostině dominovat. Nejsme na narozeninové oslavě a tak by místo nemělo hrát všemi barvami.

Méně je více

Výzdoba na svatební hostině je samozřejmostí, ale rozhodně by se to s ní nemělo nijak výrazně přehánět. Stačí jenom několik decentních věcí. Jednoduchost by měla hrát hlavní roli. To proto, že lepší je zaměřit se na dokonalou výzdobu svatební tabule s obědem, a následně už zůstat při zemi při zdobení večerní svatební hostiny. Mimo jiné i proto, že sem se jdou hosté spíše bavit a tak už nehrají na dokonalou formu, jako během dne.

Nejlépe nerozbitné dekorace

Ke svatební hostině patří alkohol. A tak se může stát, že někdo udělá neopatrný pohyb rukou, či omylem drkne do stolu. Proto je vhodné používat jenom nerozbitné dekorace. Jak proto, že o ně při případném pádu nepřijdete, tak proto, že si nebudete přidělávat starosti. Taková rozbitá váza může být komplikací jak proto, že bude třeba prostor ihned uklidit, tak i proto, že zde hrozí riziko pořezání od střepů.

Co doporučíme?

A čeho se držet? Ideální jsou různé barevné ubrousky, stejně jako nezapomínejte také na květiny. Hodit se může i svíčka, pokud bude dostatečně chráněna. Osvědčenou volbou pro výzdobu na svatební hostinu jsou ale třeba i balónky, se kterými taktéž nemůžete šlápnout vedle.

Publikováno: 22. 12. 2017