Jak naplánovat svatbu? S čím začít jako první?

Naplánovat svatbu není nic jednoduchého, což je důvod, proč se mnozí svěřují do odborných rukou svatebních koordinátorů a společností, zabývajících se organizováním večírků. Připravit si tak svatební katalog na míru nemusí být nic složitého. Zvládnout se to dá ale také svépomocí, jen je potřeba na nic nezapomenout. Včas objednat prstýnky a šaty pro nevěstu, hudbu a další záležitosti.

Svatební místa

Jednou z prvních věcí, které je u svatby zapotřebí, je výběr místa konání svatby. Svatební místa můžete volit na základě několika parametrů: například na tom, kde se lokalita nachází, o jaké místo se jedná (v přírodě, ve městě), zda se bude konat pod širým nebem nebo uvnitř a spoustu dalšího. Svatebním místem to všechno začíná, protože je velmi pravděpodobné, že právě podle jeho obsazenosti si budete volit datum svého velkého dne, ale také styl svatebních šatů. Předem potřebujete znát počet hostů, které hodláte pozvat.

Snubní prstýnky, šaty pro nevěstu

Dalším krokem je objednat snubní prstýnky. V závislosti na tom, jaký typ prstýnku chcete, může trvat jejich vyhotovení. Snoubenci u dovnitř nechávají vyrýt jména a datum svatby. To samozřejmě nějakou dobu trvá, počítejte minimálně s jednoměsíční čekací lhůtou. Sehnat šaty pro nevěstu také nemusí být nic jednoduchého. Musí být totiž perfektní. Máte několik možností: necháte si je ušít na míru, půjčíte si je v půjčovně nebo zkusíte koupit nějaké přes internet – ať už nové nebo z bazaru. V každém případě se jedná o několikatisícovou investici.

Hudební doprovod

Některá svatební místa mají vlastní možnost hudebního doprovodu, jako je DJ nebo třeba živá hudba. Pokud ale toužíte po vlastním, pak to určitě není problém. I hudební doprovod je ale třeba zajistit s dostatečným časovým předstihem. Obvykle se plánuje až 6 měsíců před konáním svatby.

Publikováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Svatba

Autor: Jenda Píladěl