Nábytek v kombinaci se sklem má šmrnc

Módě podléhá nejen oblékání, ale také nábytek a každou chvíli je moderní něco jiného. Kdysi dávno bylo hodně moderní kombinovat nábytek se sklem a dnes se tato móda vrací, takže pokud chcete vybavit svůj domov podle módních trendů, pak byste se měli dívat na nábytek, kde je jistým aspektem sklo.

Sklo kdekoliv

Když se řekne nábytek v kombinaci se sklem, tak si mnozí lidé hned představí skleněné stoly, ovšem to není jediný kousek nábytku, který má v sobě prvek skla. Existuje i mnoho skříněk, které mají prosklené dvířka, židličky a dokonce si klidně můžete do nějakých místností místo obrazů skleněné tabule, což vypadá velmi originálně. Pokud se bojíte dát si do místnosti nějaký nábytek, na kterém by bylo sklo, můžete klidně domácnost doladit skleněnými doplňky, což je také velice originální a působivé.

Pořád uťapané

Velkou nevýhodou skla a tak si nábytku v kombinaci se sklem je, že když si na ně sáhnete anebo na ně něco položíte, tak se rychle uťapají a veškeré otisky a špína jde na nich hodně vidět, takže je poněkud náročnější je udržovat v čistotě, než běžné kousky nábytku, zejména pokud máte doma malé dítě, které si rádo všechno osahává. Samozřejmě že sklo lze různě upravovat, takže nemusíte mít hned to klasické sklo, na které jde všechno vidět, ale můžete si zvolit různé kouřové odstíny, na kterých se nějaké otisky prstů mohou ztratit.

Je to bezpečné?

Všichni víme, že sklo je křehký materiál, který se poměrně jednoduše dokáže rozbít. To je jeden z dalších důvodů, proč se lidé bojí dávat si nábytek se sklem anebo jiné skleněné předměty do domácnosti. Pravdou je, že občas se může něco rozbít, musíte myslet na to, že střepy přinášejí štěstí, ale pokud jste domácnost, kde jsou malé děti, pak mohou být střepy i nebezpečné. Ovšem existují i speciální tvrzené skla, které se většinou používají na nábytek, aby se předešli podobným situacím. Jsou sice o něco dražší, ale pokud jde o bezpečí vašich dětí, rozhodně se vyplatí do něj investovat, na druhou stranu právě tvrzené sklo je běžnou součástí nábytku, protože výrobci si uvědomují toho, že musí předejít potencionálnímu nebezpečí.

Jako na výstavce

Pro někoho jde o výhodu, jiní to vidí jako velkou nevýhodu, že přes sklo jde všechno vidět, takže pak jsou vaše skříňky či jiný nábytek v kombinaci se sklem jako výstavky. Pokud doma máte předměty, které byste si rádi vystavili, protože to mohou být příjemné doplňky pro vaši domácnost, pak můžete tyto předměty dát za skleněnou část nábytku. Pro ty, co tuto výstavu vidí jako nevýhodu je zase výhodou to, že existuje hned několik variant skel, takže si můžete vybrat třeba matné sklo, přes které umístěné předměty nebudou vidět.

Nábytek v kombinaci se sklem má sice jisté nevýhody, ovšem všem se dá tak trochu předejít a můžete mít domov vybavený moderním nábytkem.

Publikováno: 14. 09. 2021 / Aktualizováno: 31. 07. 2023