Co je dobré vědět před pořízením zahradního domku?

Chybí vám úložný prostor? V tom případě je zahradní domek dobrým řešením, jak nějaké místo navíc získat. Ovšem to není všechno, co vám tato dřevostavba může nabídnout. Z dřevěného zahradního domku lze vytvořit daleko kreativnější prostředí než je obyčejná kůlna nebo úschovna nářadí. Pár takových neobvyklých způsobů vám představíme v následujících řádcích, ale to není vše. Dále se dozvíte, co byste měli vědět ještě před samotným pořízením zahradního domku.

Víte, jaké potřebujete rozměry?

Není žádným tajemstvím, že využití zahradního domku se z velké části odvíjí podle rozměrů. Právě rozměry totiž jsou rozhodující faktor v tom, k čemu dřevostavba bude sloužit. Pokud vám stačí malá kůlna, kde uložíte pár zahrádkářských nástrojů a několik židlí, rozměry 5 – 8 m2 jsou pro vás to pravé ořechové. Chcete však upustit uzdu své fantazii a vytvořit si hotovou domácí kancelář? V tom případě hledejte domky o velikost 15 m2 a víc. Zahradní domek může sloužit dětem na hraní, jako domácí fitko nebo třeba místo pro relax.

Jaký materiál vám vyhovuje?

Máte na výběr hned z několika druhů materiálů, konkrétně – plech, plast, cihly a dřevo. Poslední zmíněný materiál je však nejpoužívanější a často můžete vidět dřevěné zahradní domky v sousedství. Dřevo se používá především z důvodu snadné výroby a nízkých nákladů, i když v posledních letech cena dřeva prudce stoupá. Tudíž není radno s výběrem tohoto materiálu příliš otálet. Navíc postavit zahradní domek ze dřeva zvládnete s podrobným návodem i svépomoci.

Jakou zvolíte techniku kotvení?

Správné položení základů je důležitou součástí celé dřevostavby. Můžete zvolit buď klasický betonový základ, zámkovou dlažbu, anebo zemní vruty. Z vlastní zkušenosti preferujeme zemní vruty právě díky jednoduchosti této metody.

Publikováno: 05. 05. 2022