Vybavení, které ocení každý rybář

Patříte k mužům či ženám, kteří si rádi přivstanou, již večer si připraví vše potřebné a ráno jen co narychlo posnídají, vytratí se k rybníku a pár hodin si zarybaří? Určitě oceníte vychytávky, které vám pomohou jak při samotném chytání ryb, tak při přípravě nebo zajistí větší pohodlí, aby vás rybaření bavilo nejen za hezkého počasí, ale i tehdy, kdy je nevlídně a lidé většinou sedí doma.

Vidět je základ anebo polarizační brýle

Mezi prvními vychytávkami, které si jako rybář pořídíte, by rozhodně měly být rybářské brýle. Jde o polarizační brýle, které díky polarizační čočkám výrazně zlepšují viditelnost za každého počasí. Umí také zajistit skvělé vidění pod hladinu, kdy se vám tato neleskne, zároveň skvěle brání před UV zářením a silnými paprsky slunce, které jsou u vody skutečně citelné. S polarizačními brýlemi se tráví čas u vody mnohem komfortněji, než když si oči nechráníte.

Rybářský kufřík s maxi výbavou

Pokud začínáte, nebo vám spousta drobného potřebného vybavení chybí, či chcete obdarovat kamaráda rybáře, je bezva koupit rybářský kufřík s maxi výbavou pro každého. Jde sice o dražší dárek, ale díky němu bez přemýšlení a hledání získáte vše základní a důležité, co k lovu potřeba. Pean, nůžky, kleště, olůvka, také plováky, návnady, nástrahy, woblery, rotačky, třpytky… Co víc si přát. Vše hezky po hromadě, hezky roztřízeno a nemíchající se díky členění kufříku. Navíc bývá rozkládací, takže se pohodlně dostanete i do spodních míst kufříku.

Holínky do mrazu

Mít nohy v teple je stěžejní. Jen tak vám nebude zima. Pokud nepatříte k těm, kdo by rádi a často chodili za rybami do vody, oceníte holínky se zateplením. Hodí se až do – 30 stupňů Celsia, takže i když bude mrznout, vaše nohy nic nepoznají. Teplá vložka je vyjímatelné, a tak ji snadno vyperete nebo vysušíte. Podešev je vyrobena tak, aby sloužila proti skluzu, EVa pěna, z níž mohou být vyrobeny, je lehká a nohu nezatěžuje. Hodí se nejen k rybaření, ale i pro myslivce nebo zahrádkáře.

Rybářské echoloty

Někdo rybolov se sonary, sonary s GPS, navigacemi nemá rád, jinému to nevadí. Ale stojí za to si takovýto lov alespoň vyzkoušet. Při procházce můžete zjistit, kde je ideální místo pro rybaření a při příštím lovu se zde vydat. Anebo odhalíte překážky, o kterých jste u svého místa neměly tušení, najdete místa, kde se ryby zdržují, nebo před nahozením poznáte, zda je na daném místě aktuálně „živo“, nebo se ryby vytratily.

Nabíjecí čelovka

Nejen polarizační brýle zajišťují skvělé vidění. V noci vám přijde vhod naklápěcí čelovka, která má navíc dobíjení přes USB kabel. Ideální je režim svícení 100, 50 a 20 %, doba svícení alespoň 3 hodiny, dosvit i 200 m, pohybový senzor, díky němuž si rozsvítíte pohybem ruky kolem čelovky, ale nikoli fyzickým kontaktem. Jsou i čelovky, které mají SOS režim blikání, pro případ, že by se vám něco stalo. Výrobce tady myslel na všechno. Rybaření je zábava, když se daří a je vám u vody dobře. Dokupte vše, co vám pro pohodlný lov chybí a zapojte do tohoto skvělého sportu i své blízké.

Publikováno: 08. 12. 2021