Je svatba stres - jak kdy

Co se většině lidí vybaví, když se řekne svatba? Je to zcela pochopitelně potvrzení lásky dvou jedinců. Tedy budoucích novomanželů. Koho svatba teprve čeká, ten si pokládá jednu důležitou otázku. Je svatba stres? A když se podíváme na odpověď, tak musíme říci, že skutečně ano. A jak velký stres to je? A jak je možné ho eliminovat?

Problémy s plánováním

První problémy se stresem se objeví už při samotném plánování. A čím více se svatba bude blížit, tím více bude stres narůstat. Zvláště, pokud něco nevyjde přesně podle plánu. V takovém případě bude třeba problém rychle řešit, což psychické pohodně zase až tak nepřidá. Jak toto vyřešit? Pomocí moderních služeb organizačních agentur. Ty s vámi proberou představu svatby a poté se sami zaměří na celkové naplánování dokonalého dne. A vy si ho jenom naplno užijete, bez řešení čehokoliv.

Komplikace během svatebního dne

I když máte vše naplánováno do posledního detailu, je stále dobré počítat s tím, že se může objevit něco, co se pokazí. Ať už je to časový harmonogram, problémy s autem, výpadek elektřiny, nebo nekompletní svatebčané. I to jasně potvrzuje, že svatba je stres. Pokud nechcete být po celý svůj den ve stresu, využijte služeb svatebního koordinátora. Může to být profesionál, nebo i některý z kamarádů, který má organizační schopnosti a rád to pro vás udělá.

Bojíte se svého dne?

Stres ze svatby je spojený i s tím, že se svého dne jednoduše bojíte. Třeba toho, že si jako nevěsta šlápnete na šaty, nebo že budete koktat při vyslovení slůvka ANO. Stejně tak může stres plynout z kombinace toho, že děláte obrovský krok ve svém životě a pozoruje vás při tom na několik desítek lidí z okruhu vašich hostů. Na toto si však nikoho najmout nemůžete. Maximálně psychologa, který vám může pomoci v tom, jak se dá nadměrné množství stresu jednoduchými způsoby překonat.

Publikováno: 08. 02. 2018