Kdo vám natočí svatbu

Chcete mít na svatbu vzpomínky nejenom ve své paměti, ale také ve formě videa? Potom je dobré přemýšlet nad tím, kdo vám natočí svatbu. Podívejte se, jaké jsou možnosti a jakými cestami se lze vydat.

Objednaný fotograf, nebo fotografka

Někteří fotografové nabízejí i to, že kromě fotek vyhotoví i záznam vaší svatby. Touto cestou však jít nedoporučujeme. Buď bude fotit, nebo natáčet. To znamená, že jedna věc bude jenom na fotkách a druhá jenom na záznamu. Navíc zvládnout obojí není často v lidských silách.

Profesionální kameraman

Varianta, která je sice dražší, ale rozhodně se do ní vyplatí investovat. Profesionální kameraman je jistotou nejenom zkušeností, ale i kvalitní techniky. Kromě toho, že se postará o samotné natočení záznamu, zajistí i výsledný střih do podoby kratšího klipu. Pro toho, kdo chce mít dokonalou vzpomínku, je to ta nejlepší volba.

Někdo z kamarádů, nebo nadšených amatérů

Výhodu má tato možnost celkem jasnou. Když plánujete, kdo vám natočí svatbu, je tato volba spojena s opravdu minimálními náklady. Někdy může stačit třeba jenom pár stovek, aby byla dotyčná osoba spokojená. Pamatujte však na to, že nadšený amatér často nemá ani kvalitní techniku, ani kvalitní zkušenosti. Je třeba počítat s tím, že s ohledem na výsledek bude nutné slevit ze svých nároků a očekávat, že nebude dokonalý.

Svatebčané

Je to sice možnost, ale spíše ta nejhorší. Jistě při své svatbě nechcete, aby vaši hosté sledovali vaši svatbu skrz displeje mobilního telefonu. Nehledě na to, že výsledný záznam nejenom nebude patřit k nejlepším, ale kromě vás na něm bude i řada dalších lidí, s mobilem v ruce. I proto profesionální fotografové a kameramani zakazují svatebčanům cokoliv fotit, nebo natáčet. Proč? To následně zjistíte z výsledných fotek a záznamu – jsou tam vaši hosté, nikoliv lidé označovaní jako paparazzi.

Publikováno: 06. 03. 2023 / Aktualizováno: 08. 12. 2017