Ozdoby na svatební stůl

Svatební stůl by měl vždy vypadat dokonale. Naprostým základem je čistý a bílý ubrus. Aby však výsledný efekt nebyl příliš jednotvárný, doporučujeme i zajímavé ozdoby na svatební stůl. Jaké to mohou být?

Květiny

Ty rozhodně nesmí na žádném svatebním stole chybět. Nejenom, že je třeba myslet na to, aby zde byla připravena váza na kytici nevěsty. Také je vhodné mít menší vázy na menší květiny. Hitem se stávají také lístky růže, které je možné natrhat a následně na stůl naaranžovat. Zvláště, pokud je druhá svatební barva červená.

Originální držáky na ubrousky

Mají nejenom svou praktickou funkci, ale mají také funkci estetickou. I ty mohou patřit mezi zajímavé ozdoby na svatební stůl. Pokud chcete vše doladit k dokonalosti, mohou být spojeny třeba i se jménem konkrétní osoby na daném místě. A ta si držák na ubrousek může vzít i domů, jako velmi zajímavou památku na svou svatbu. Zajímavé držáky můžete nejenom koupit, ale pokud plánujete komornější svatbu, můžete zapojit svou fantazii a vyrobit je svépomocí.

Drobné kamínky

Milujete přírodu a přírodní motivy? Potom právě v přírodě načerpejte inspiraci na zajímavé ozdoby. My doporučíme menší kamínky, které lze na stůl umístit. Můžete je pomalovat různými motivy – hitem jsou třeba bílá srdíčka. Působí zajímavě a romanticky, a zároveň máte jistotu, že vás tato ozdoba nebude stát v podstatě ani korunu.

Svíčky

Na ty určitě nezapomínejte. Příliš nedoporučujeme velké svícny, které jsou nepraktické a také mohou bránit ve výhledu. Mnohem lepší volbou jsou širší sklenice, do kterých se umístí takzvaná čajová svíčka. A ta může být třeba i vonná, což celou atmosféru výrazně podpoří. Navíc dnes není problémem pořídit svíčku v různých barevných variantách, díky čemuž se stane zajímavou ozdobou na svatební stůl, která bude navíc i ladit s druhou svatební barvou.

Publikováno: 15. 12. 2017