7 důvodů, proč milujeme kočky

Existují doslova stovky důvodů, proč my, kočičí rodiče, své kočky milujeme. Zeptejte se jakéhokoli milovníka koček, proč je tak miluje, a pravděpodobně se dozvíte plno důvodů. Možná budete dokonce vystaveni tunám roztomilých kočičích fotek a videí. Je to proto, že nejenže milujeme své chlupaté kočičí miláčky, ale také rádi ukazujeme a říkáme ostatním, jak moc je máme rádi. Mé kolegy kočičí fanoušky tam venku možná trochu zklame stručnost tohoto příspěvku. Ale já mám ráda, když jsou věci krátké a sladké. Kromě toho to není psáno pro milovníky koček. Kočičí rodiče přece vědí, proč kočky milují. Nepotřebují, aby jim to někdo říkal - pro ně je to naprosto přirozené. Jde o čistou radost a úžas, které jim jejich milované kočky každý den přinášejí. Ne, ve skutečnosti to píšu pro všechny, kteří mají rádi domácí zvířata obecně, pokud to nejsou kočky. Takže tento článek je o 7 důvodech, proč milujeme kočky. A je napsán pro ty milovníky zvířat, kteří (zatím) nejsou kočkami tolik okouzleni. Moji kolegové milovníci koček to jistě pochopí. Pokud mezi ně patříte, nemusíte se čtením článku zdržovat a rovnou se koukněte na úžasný sortiment eshopu Kočičí paní. Anebo si o něm přečtěte, co si o něm myslí Radek z Ecoblogu (zde - Kočičí paní recenze).

Milujeme kočky, protože...

  1. Koťata jsou definicí roztomilosti. Vyzařuje z nich nevinnost. Vyvolávají v nás úsměv a hřejí nás u srdce svým hravým dováděním. Hrají si, dokud nejsou vyčerpané, a pak nám skočí na klín, aby si získala naše srdce svýma zářivýma očima a konejšivým mručením.
  2. Máme tu čest sdílet domov s kočkami a ony nám to umí neustále připomínat. Jak? Za chladných zimních večerů nám skáčou do klína, aby nás zahřály. Baví nás, aby nás rozesmály a rozveselily, když jsme skleslí. Jsou slepičí polévkou pro naše tělo, mysl i duši.
  3. Koťata si strašně oblíbíme, a když vyrostou do dospělosti, zcela s nimi sdílíme své životy. Když jim každý den kartáčujeme srst, hladíme je a vyprávíme jim svá nejtajnější tajemství a sny. Jsme do svých koček tak zamilovaní, že když zmeškají jídlo nebo se neobjeví, zachvátí nás panika, dokud neuslyšíme jejich známý zvuk.
  4. Každý slyšel, že kočky mají 9 životů. Já tomu opravdu věřím. Kočky jsou zvědavé na všechno, což je může dostat do velkých problémů. Kočka na stromě; kočka skákající na horká kamna; kočka, která se dostane do těsného prostoru - to je jen několik příkladů. Ale zároveň jsou to úžasní umělci, kteří dokážou utéct. Vždycky se jim podaří nějak se dostat z průšvihu. Jejich dovádění, zvědavost, odvaha - prostě je musíte milovat!
  5. Troufám si to říct? Kočky jsou tak trochu jako psi. Ne, neštěkají ani se nechovají hloupě, když přijedete nebo vejdete do dveří. Ale přivítají vás ve dveřích mručením a třením holení. Milují, když se vrátíte domů, chyběli jste jim. Koneckonců, kočka toho za den zvládne jen tolik, kolik je potřeba na procházky a slunění u okna! Kromě toho teď, když jste doma, vědí, že se brzy blíží čas jídla.
  6. Naše kočky nejsou jen odměřené, škrábající nábytek, chlupaté, jak si někteří lidé možná myslí. Jsou to krásní, vrnící, inteligentní mazlíčci, kteří nás milují a baví každý den. I ti největší cynici se neubrání úsměvu, když hravá kočka honí laserovou hračku nebo dovádí v kočičí šňůře.
  7. Své kočky milujeme a na rozdíl od psů jsou kočky nenáročné na údržbu. Nepotřebují mnoho prostoru a jejich krmení je levné. Můžeme je nechat doma samotné celý den a ony nepanikaří ani se necítí osaměle. Jsou skvělou společností samy pro sebe a kočky nemusí chodit ven běhat a chodit na nočník jako psi.

Publikováno: 31. 12. 2021